Bu bursumuzda; Amsterdam Medical Center’da Paul Fockens (UEG gelecek dönem Başkanı) ve Arjan Bradenoord ile çalışılacaktır.

Çalışma konuları; ileri endoskopi ve motilite, Eğitime başlama tarihi 1 Ocak 2017'dir.

Destek Özellikleri:

 • Konaklama (kablolu TV ve internet bağlantısı olan mobilyalı daire, en fazla iki kişi kalabilir. Bursiyer + 1 misafir. (eş vb.)
 • Ekonomi sınıfında gidiş dönüş uçak bileti
 • Havaalanından eğitim merkezine transfer
 • Sağlık sigortası

Kurs Kriterleri:

 1. Program her bursiyer için en kısa 6 hafta ve en uzun 12 hafta arası sürdürülecektir. Süre 6 haftadan kısa olamaz ve 12 haftadan fazla uzatılamaz. Bursiyerler kalış süre taleplerini başvuru sırasında bildirmelidir..
 2. Başvuru sırasında adaylar gitmek istedikleri tarihleri belirtmelidir. Başvurularda gidilmek istenen tarih aralıklarının olabildiğince geniş olarak belirtilmesi önerilir.
 3. Programa 6 başvuru kabul edilecektir. Bursiyerden 1-2’si için kadın kotası uygulanacaktır.
 4. 45 yaş veya altı gastroenteroloji uzmanları başvurabilirler.
 5. Program ileri endoskopi ve motilite kapsayacaktır.
 6. Bursiyerin bu programa katılması TGD veya Amsterdam'daki bir başka kuruma karşı herhangi bir yükümlülük veya taahhüt altına sokmayacaktır.
 7. Son iki yılda İngilizce olmak üzere YDS sınavından 65 veya üzeri not alınmalıdır. Eşdeğerlilik sınavlarından alınan notlarda ÖSYM kriterleri esas alınacaktır; yabancı dil sınavları eşdeğerlilikleri belgesi
  http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2015/genel/EsdegerlikTablosu14012015.pdf (Güncelleme Tarihi: 14.01.2015)
 8. Çalışılan Kurumdan programa katılmasına engel durum olmadığına dair belge alınmalıdır.
 9. Aday beklentilerini ve olası kazanımlarının kendisine ve kurumuna katkılarını açıklayan bir başvuru dilekçesi gönderecektir.
 10. Bursiyerler ziyaret sonunda kazanımlarını ve yorumlarını içeren detaylı bir raporu yazılı olarak sunacaktır.
 11. Konukevine verilecek her tür hasar ve rutin dışı masraf bursiyer tarafından karşılanacaktır.
 12. Bursiyer programa kabul edildikten sonra karşılıklı bir sözleşme imzalanacaktır. Bursiyer gitmekten vazgeçerse gerekçesini Yönetim Kurulu’na sunacaktır. Gerekçenin kabulü durumunda herhangi bir yükümlülük ortaya çıkmayacak ve bursiyer programa tekrar başvurabilecektir. Kabul edilmeyen gerekçelerde o zamana kadar yapılan masraflar bursiyer tarafından karşılanacaktır.
 13. Başvuru sayısı yetersiz kalırsa bazı kriterler kaldırılabilir.