PANDEMİ NEDENİYLE ASKIYA ALINMIŞTIRAmsterdam Medical Center’da, Paul Fockens ve Arjan Bradenoord ile çalışılacaktır. Çalışma konuları; öncelikle özofagus motilitesi ve ek olarak ileri endoskopi olarak belirlenmiştir. Yaş sınırı kaldırılmıştır.

Bu programa yapılan başvurularda aranılacak öncelikli kriter; adayın gastrointestinal motilite deneyimi olmasıdır. Motilite deneyimi olan bir merkezde çalışmış olması tercih nedenidir. Diğer kriterler aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Başvurularınızı CV’niz ile birlikte dernek merkezimize e-posta ile yapabilirsiniz dernek@tgd.org.tr


Amsterdam Destek Özellikleri;

- Konaklama (kablolu TV ve internet bağlantısı olan mobilyalı daire, en fazla iki kişi kalabilir. Bursiyer+ 1 misafir. (eş vb.)

- Ekonomi sınıfında gidiş dönüş uçak bileti

- Havaalanından Eğitim merkezine transfer

- Sağlık sigortası


Amsterdam Başvuru Kriterleri;

- Program her bursiyer için en kısa 6 hafta ve en uzun 12 hafta arası sürdürülecektir. Süre 6 haftadan kısa olamaz ve 12 haftadan fazla uzatılamaz. Bursiyerler kalış süre taleplerini başvuru sırasında bildireceklerdir.

- Başvuru sırasında adaylar gidilmek istenilen tarihleri belirtmelidir. Başvurularda gidilmek istenen tarih aralıklarının olabildiğince geniş olarak belirtilmesi önerilir.

- Programa 6 başvuru kabul edilecektir. Bursiyerden 1-2’ si için kadın kotası uygulanacaktır.

- Sadece Gastroenteroloji uzmanları başvurabilirler.

- Bursiyerin bu programa katılması TGD veya Amsterdam'daki bir başka kuruma karşı herhangi bir yükümlülük veya taahhüt altına sokmayacaktır.

- Son iki yılda İngilizce olmak üzere YDS sınavından 65 veya üzeri not alınmalıdır. Eşdeğerlilik sınavlarından alınan notlarda ÖSYM kriterleri esas alınacaktır; yabancı dil sınavları eşdeğerlilikleri belgesi Güncelleme Tarihi: 14.01.2015 http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2015/genel/EsdegerlikTablosu14012015.pdf

- Çalışılan Kurumdan programa katılmasına engel durum olmadığına dair belge alınmalıdır.

- Aday beklentilerini ve olası kazanımlarının kendisine ve kurumuna katkılarını açıklayan bir başvuru dilekçesi gönderecektir.

- Bursiyerler ziyaret sonunda kazanımlarını ve yorumlarını içeren detaylı bir raporu yazılı olarak sunacaktır.

- Konukevine verilecek her tür hasar ve rutin dışı masraf bursiyer tarafından karşılanacaktır.

- Bursiyer programa kabul edildikten sonra karşılıklı bir sözleşme imzalanacaktır. Bursiyer gitmekten vazgeçerse gerekçesini Yönetim Kurulu’na sunacaktır. Gerekçenin kabulü durumunda herhangi bir yükümlülük ortaya çıkmayacak ve bursiyer programa tekrar başvurabilecektir. Kabul edilmeyen gerekçelerde o zamana kadar yapılan masraflar bursiyer tarafından karşılanacaktır.

- Başvuru sayısı yetersiz kalırsa bazı kriterler kaldırılabilir.