Gastroenteroloji Ailemizin Değerli Üyeleri;

Öncelikle tüm ailemizin yeni yılını en içten dileklerimizle kutlar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

35. Ulusal Gastroenteroloji Haftamızı geride bırakırken, sizler için hazırladığımız yeni yıl hediye paketlerine; Avrupa Gastroenteroloji Derneği yayını olan ve Derneğimiz tarafından Türkçeye çevrilmesi sağlanan "Hatalar” serisi, TGD Üyelik belgesi veson iki yılda olduğu gibi yine son UGH’da yapılan konuşmalardan onay verenlerin kongre sunumlarını ekledik.

Uzun çabalar sonucu ülkemize gelmesi sağlanan, haklı gururumuz, mutluluğumuz“Dünya Gastroenteroloji Kongresi”neev sahipliği yapacak olmanın heyecanı içindeyiz. World Congress of Gastroenterology (WCOG) 21-24 Eylül 2019’da İstanbul’dagerçekleştirilecektir. Bu kongre Türk Gastroenteroloji Derneği’nin prestijidir. Kongremize ilginizi bekler,www.wcog2019.org web sitemizden takip etmenizi rica ederiz.

Değerli üyelerimiz,

Aynı yıl içerisinde 2 ay arayla WCOG ek olarak kapsamlı ve ayrı bir UGH yapmanın olanaksız olduğu açıktır. Fakat 2019 yılında Genel Kurulumuzu tüzüğümüze göre UGH içerisinde yapmamız gerekmektedir. Bu nedenle basit bir Genel Kurul yapmak yerine kapsamlı bir eğitim toplantısı düzenlemeyi düşündük. Üyelerimizin kendi dillerinde ve ülkemiz bilim insanlarından kapsamlı bir eğitim almalarının önem ve yararını da ön plana alarak 29 Kasım -1 Aralık 2019 tarihlerinde Antalya’da SuSesi Otelde “36. UGH Mezuniyet Sonrası Eğitim Toplantısı” yapılacaktır. Bu toplantının gerekirse tüm masrafları TGD tarafından karşılanacaktır. Toplantımız 29 Kasım 2019 Cuma günü başlayacak, 30 Kasım2019 Cumartesi sabahı Genel Kurulumuz ve seçimimiz yapılacak ve 1 Aralık 2019 tarihinde öğleden sonra sona erecektir. Kongre Başkanımız Sn. Prof. Dr. Orhan Özgür ve sekreterleri Sn. Prof. Dr. Sedef Kuran ve Sn Y. Doç. Dr. Arif Mansur Coşar olacaktır. Kendilerine teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

TGD YÖNETİM KURULU