TGD, 64 yıllık bayrak yarışı ile geleceğe ışık tutmaktadır…

Arama Yapın

En çok arananlar:

17. Doğu-Güneydoğu Anadolu Hepato-Gastroenteroloji Günleri Sempozyumu

6-8 Eylül 2024

17. Doğu-Güneydoğu Anadolu Hepato-Gastroenteroloji Günleri Sempozyumuna davetlisiniz.

Değerli Meslektaşlarım,

Bu yıl Gaziantep’te düzenlenecek olan Doğu-Güneydoğu Anadolu Gastroenteroloji günleri programına sizleri davet etmenin heyecanı içerisindeyiz.

Hz. Ömer zamanında İslamlaşan bu topraklar, o günden sonra milli ruh köküne damlayan bu tılsımı hep muhafaza etmiş ve Kurtuluş savaşında Gazilik unvanı alacak kadar destansı bir savunmayla adını tarihe Gaziantep olarak mahyalaştırmıştır. Öyle ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şeceresini bu kahraman şehrin nüfus kütüğüne aldırarak fahri Antep’li olmuştur.

Tarihi mazisi ve yaşanmışlık izleri, ilmik ilmik her karış toprağına örgülenmiş bu kadim şehir, ilmin doğuda mihraklaştığı bir dönemde “Küçük Buhara” namıyla anılmış ve bilginin yayıldığı bir merkez haline gelmiştir. İşte bu yönüyle bugün, bizim acemisi olduğumuz ama şehrin aşinası olduğu bu bilim şölenine ev sahipliği yapmanın gururunu taşıyoruz. Bu toplantıda, camiamızın duayen hocalarının şemsiyesi altında, genç meslektaşlarımıza da fırsat tanınarak muhtelif konuların ele alınması sağlanmıştır. Ayrıca katılımcıların yaptığı bilimsel çalışmalar, kongre bilim heyeti tarafından değerlendirilerek sözlü ve poster sunum halinde kabul edilecektir. Gerek vakit kısıtlılığı gerek ekonomik sebepler göz önüne alınarak az zamanda çok iş yapılması hedeflenmiş ve bazı programlar sıkıştırılmıştır bu sebeple şimdiden affınızı istirham ederiz.

Bilim şöleninin yanı sıra sürpriz konuşmacıların yapacağı sosyal içerikli paylaşımlarla, kongre içerisinde zihinsel dinlenme fırsatı bulacağız. Öte yandan Gaziantep’in tarihi dokusu içerisine nakşedilmiş yemek kültüründen sanırım bahsetmeye bile gerek yoktur. İlme verdiği önemi, yemek kültürünü dahi ilmi ölçülerle değerlendirip “Gastronomi Şehri” şeklinde patentleyen bu şanlı vilayete sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Kongre Düzenleme Heyeti Adına
Prof. Dr. Murat Taner Gülşen

Doğrulama kodunuz telefonunuza SMS olarak iletildi. Kodu giriniz!

İptal Et

Üyelik işlemleriniz tamamlandı. En kısa sürede üyeliğiniz onaylanacaktır.

Bu numaraya kayıtlı bir üyelik bulundu!

Şifrenizi hatırlamıyorsanız, “Şifremi Unuttum” diyerek yeni şifre alabilirsiniz.

Bu numaraya kayıtlı bir üyelik bulunamadı. Numarınızı kontrol ediniz! & Üye olunuz!

İşlem tamamalandı, yeni şifreniz SMS olarak gönderildi.

Doğrulama kodunuz telefonunuza SMS olarak iletildi. Kodu giriniz!

İptal Et